ΑΓΙΟΙ ΘΕΟΔΩΡΟΙΑΘΛΗΤΙΚΑ

Σπουδαία νίκη για τον ΤΗΡΩΝΑ που συνεχίζει να ελπίζει για μια θέση στον τελικό

Το Σάββατο 20 Απριλίου θα γίνει ο 5ος αγώνας ανάμεσα στην Ερμιονίδα και τον Τήρωνα για μια θέση στον τελικό των play off

Ο αγώνας ξεκίνησε αρκετά δυνατά για τον ΤΗΡΩΝΑ με πιεστική άμυνα και καλές επιλογές κλείνοντας το σκορ του 1ου δεκαλέπτου στο +4 (18-14).

Άγχος, εκνευρισμός και αστοχία και για τις δυο ομάδες στο 2ο δεκάλεπτο (22-21).

Με την έναρξη του δεύτερου ημιχρόνου η ομάδα μας πάτησε καλύτερα στο γήπεδο, και έφτασε στο +8 στο τέλος του δεκαλέπτου (36-28).

Στο τελευταίο δεκάλεπτο, άνοιξε η διαφορά που έφτασε και στο +13, για να μειώσει λίγο πριν το τέλος του αγώνα η Ερμιόνη κλείνοντας το παιχνίδι με σκορ 45-39.

Αρκετά άστοχη η ομάδα μας σήμερα, σε έναν αγώνα που κυριάρχησε το άγχος, ενδεικτικά είχαμε 3-28 τρίποντα, αλλά υπερίσχυσε στην άμυνα, στα ριμπάουντ (άμυνα & επίθεση) και στο πάθος για τη νίκη!

Επόμενο και τελευταίο ραντεβού των ομάδων, το Σάββατο 20 Απριλίου στην έδρα της Ερμιόνης. Όποια ομάδα νικήσει, συνεχίζει στα play off.

Θερμές ευχαριστίες στους φιλάθλους μας που αν και μεσοβδόμαδα, ανταποκρίθηκαν στο κάλεσμα γι αυτό η ομάδα τους αποζημίωσε με μερικές πολύ καλές μπασκετικές στιγμές. Θα ήταν εξαιρετικό να μπορούσαμε να είχαμε αυτόν τον υπέροχο κόσμο μαζί μας το Σάββατο στην Ερμιόνη.

Πριν την έναρξη του αγώνα, έγινε παρουσίαση της ομάδας ΠΑΙΔΩΝ του Συλλόγου, που κατέκτησε την 3η θέση στο αντίστοιχο πρωτάθλημα της ΕΣΚΑΚ. Σας αξίζουν πολλά συγχαρητήρια!!!