ΑΓΙΟΙ ΘΕΟΔΩΡΟΙΑΘΛΗΤΙΚΑΣύλλογοι

Α.Σ Άγιοι Θεόδωροι: “Καμαρώνουν” στην κορυφή – Νίκη με 3-1 επί του Πανκαμαριακού

Το «3 στα 3» έκαναν στα πλέι άουτ οι Άγιοι Θεόδωροι, καθώς επικράτησαν 3-1 της ομάδας από το Καμάρι και βρίσκονται μόνοι στην κορυφή της ειδικής βαθμολογίας με 15 βαθμούς

Με καλή απόδοση οι Άγιοι Θεόδωροι ήταν ανώτεροι από τον Πανκαμαριακό και έφτασαν δίκαια στη νίκη. Οι γηπεδούχοι είχαν εκρηκτικά διαστήματα, επέβαλαν τον ρυθμό τους και ήταν ιδιαίτερα απειλητικοί. Από την άλλη, το Καμάρι βρέθηκε σε μέτρια μέρα, με τους περισσότερους παίκτες να υστερούν και μοιραία δεν μπόρεσε να αποφύγει την ήττα.

Από το ξεκίνημα οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά και πήραν τα ηνία, με τον Πανκαμαριακό να μη μπορεί να βρει ρυθμό. Οι Άγιοι Θεόδωροι έγιναν γρήγορα απειλητικοί και στο 18’ πήραν προβάδισμα με το απευθείας φάουλ του Βοΐδήλα, ο οποίος στο 30’ σκόραρε ξανά για το 2-0.

Οι γηπεδούχοι είχαν και δύο δοκάρια με Τσαουσάι και Βασίλα, ο οποίος σπατάλησε ορισμένες ακόμη καλές ευκαιρίες στη διάρκεια του ματς. Το ίδιο σκηνικό συνεχίστηκε και στην αρχή του β’ μέρους, με τον Πανκαμαριακό να βγάζει αντίδραση μετά το πρώτο δεκάλεπτο και στο 60’ να μειώνει το σκορ με πέναλτι του Μυργιώτη.

Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν και έγιναν πιεστικοί στο επόμενο 10λεπτο, χωρίς όμως, να είναι ουσιαστικοί. Οι Άγιοι Θεόδωροι βρήκαν χώρους και στο 77’ κλείδωσαν τη νίκη τους με τρομερό σουτ του Λημνιώτη έξω από τη μεγάλη περιοχή, ενώ στη συνέχεια, δημιούργησαν κάποιες καλές στιγμές, με σημαντικότερη το δοκάρι του Φράγκου, χωρίς πάντως, να αλλάξει το 3-1.

Διαιτητές: Κωνσταντόπουλος (Τάγκαλης – Παπαγεωργόπουλος)

ΑΓΙΟΙ ΘΕΟΔΩΡΟΙ: Τζιούμπας, Φράγκος Ν., Τσόγκας, Λημνιώτης, Βασίλας (88’ Φράγκος Μ.), Γεωργιάδης, Δρομπόνης, Τσαουσάι, Μπαστούνης, Βοϊδήλας (85’ Καραμαλέγκος), Καρβέλης

ΠΑΝΚΑΜΑΡΙΑΚΟΣ: Αρχοντάκης, Ματθαιόπουλος, Εντιγκά, Τακουμάκης, Καλύβας (69’ Λέπουρι Γ.), Ν’ Ντουμί, Μπολοβίνος (46’ Κρισάφη), Τρέκο, Κλήμης, Λέπουρι Ε. (46’ λ.τρ. Σπέτσι), Μυργιώτης (84’ Καυκάς)